دپارتمان ها


شرکت داده پردازی موج آفرین پارس در حال حاضر در چهار دپارتمان زیر در حال فعالیت است. با انتخاب هر یک از این عناوین می توانید به طور مختصر با فعالیت های عنوان مورد نظر آشنا شوید:


  1. دپارتمان نرم افزار
  2. دپارتمان هوش مصنوعی
  3. دپارتمان شبکه
  4. دپارتمان خدمات هاستینگ
  5. دپارتمان پشتیبانی و سخت افزار


دپارتمان نرم افزار

یکی از پایه ها اصلی شرکت داده پردازی موج آفرین پارس از بدو تاسیس تا کنون، دپارتمان نرم افزار بوده است. این دپارتمان از ابتدا با سه هدف کار خود را آغاز نموده و تا کنون ادامه داده است. نخست تحلیل، طراحی و توسعه محصولات بومی شرکت است. بر این اساس این دپارتمان بر اساس خط فکری تعیین شده توسط برنامه ریزان شرکت، محصولات مختلفی را آماده کرده و به مشتریان ارائه می کند.
دوم تحلیل، طراحی و توسعه سفارشات دریافت شده از مشتریان خصوصی و دولتی می باشد.
سوم همکاری با سایر دپارتمان ها در جهت ارائه طرح های نوآورانه در حوزه IT می باشد.
برای مشاهده برخی از پروژه های انجام شده توسط دپارتمان نرم افزار به اینجا مراجعه کنید.

دپارتمان هوش مصنوعی

دپارتمان هوش مصنوعی شرکت جدیدترین دپارتمان مجموعه و در عین حال کلیدی‌ترین گروه در فعالیت‌های جاری شرکت محسوب می‌شود. در این دپارتمان، مجموعه‌ای از متخصصان و توسعه‌دهندگان حوزه‌های مختلف این حوزه‌ی پویا را در خود جمع کرده تا با بهره‌گیری از امکانات مختلف آن در زمینه‌ی پردازش داده، تصویر، متن، و صوت، و با کمک گرفتن از جدیدترین الگوریتم‌های یادگیری ماشین، محصولاتی پیشرفته و به‌روز ارائه دهند. هدف اصلی این دپارتمان در حال حاضر، طراحی و توسعه‌ی ابزارهای هوشمند در حوزه‌ی سلامت و بهداشت می‌باشد. از جمله پروژه‌های جاری این دپارتمان، «سرویس‌های سلامت هوشمند» می‌باشد که شامل مجموعه نرم‌افزارهای سلامت‌محور می‌باشند که قادر به نصب و اجراء در پلتفرم‌های مختلف بوده و به کاربران خدمات مختلفی از قبیل ارائه‌ی مشاوره و برنامه‌های ورزشی، سنجش میزان تندرستی، پیش‌بینی بیماری با استفاده از علائم، و نظیر آن‌را ارائه می‌دهند.

دپارتمان شبکه

این دهه را از این رو دهه ارتباطات و اطلاعات نامیده اند که شاید بزرگ ترین دستاورد بشر در آن، ابداع شیوه های نوین ارتباطی بود. از مهم ترین شیوه های ارتباطی که در این دوران ظهور کرده اند شبکه های کامپیوتری هستند که بستر بسیاری از پیشرفت های انسان درجهان ارتباطات و اطلاعات به شمار می روند. امروزه یکی از مهمترین ابعاد شبکه ها امنیت آن ها می باشد. آمار روزافزون هک شدن و انواع نفوذها و دسترسی های غیرمجاز و بسیاری از تهدیدات دیگر، هشداری برای توجه سازمان ها به این مقوله است. عدم پرداختن به امنیت اطلاعات ممکن است تبعاتی برای کسب و کار داشته باشد که جبران آن ماه ها و شاید سال ها به طول بیانجامد. يكي از مسائلي که می تواند حیات و برتری سازمان ها را در محیط پر ریسک و رقابتی این دوران حفظ کند، توانایی امنیتی این سازمان ها در مقابله با تهدیدات فضای مجازی می باشد.
برای مشاهده برخی از پروژه های انجام شده توسط دپارتمان شبکه به اینجا مراجعه کنید.

دپارتمان خدمات هاستینگ

برنامه ریزی های دپارتمان هاستینگ بر این اساس جهت یافته است که بتواند نیازهای مربوط به خدمات هاستینگ مشتریان دپارتمان های نرم افزار و شبکه را تامین کند. از این روست که خدمات هاستینگ موج آفرین عموما نوعی خدمات خصوصی هاستینگ محسوب می شود. خصوصی بودن خدمات هاستینگ موج آفرین باعث می شود از پهنای باند و فضای سخت افزاری سرورها به شکل هدفمندتر و با تراکم کاری کم تری استفاده شود. از طرف دیگر به روز بودن سرورهای هاستینگ موج آفرین، چه از نظر نرم افزاری و چه از نظر سخت افزاری همواره باعث شده است بهترین خدمات در این زمینه به مشتریان ارائه شود.

دپارتمان پشتیبانی و سخت افزار

به طور حتم هر مجموعه ای که از خدمات فناوری های مبتنی بر IT استفاده کند، نیازمند داشتن یک سازوکار برای پشتیبانی سیستم ها و همچنین فرآیندی جهت بهبود سخت افزارش خواهد بود.
دپارتمان پشتیبانی و سخت افزار همواره در نظر دارد تا جواب گوی نیازهای مشتریان در ارائه راه حل و همچنین اجرای عملیات پشتیبانی سیستم های الکترونیکی باشد.